اشتراک گذاری

تعمیر کیبورد لپ تاپ

تعمیر کیبورد لپ تاپ با توجه به نوع و شدت خرابی این قطعه، به روش های مختلف انجام می شود. چنانچه با مشکلاتی همچون تایپ اشتباهی حروف، آسیب دیدگی کلیدها و از کار افتادن صفحه کلید مواجه شدید، می توانید با نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا همکاران ما تخصصی ترین خدمات را به شما ارائه دهند.

تکنسین های مجرب تعمیر لپ تاپ در این مرکز، ضمن عیب یابی دقیق کیبورد، بهترین اقدامات نرم افزاری و سخت افزاری را برای رفع مشکلات این قطعه انجام می دهند. در ادامه شما را با روند کلی تعمیر کیبورد لپ تاپ و چگونگی دریافت خدمات مربوطه آشنا می کنیم.

تعمیر کیبورد لپ تاپ با گارانتی

هزینه تعمیر کیبورد لپ تاپ 

قیمت تعمیر صفحه کلید لپ تاپ، به نوع و شدت خرابی این قطعه بستگی دارد. گاهی ممکن است خود کیبورد هیچ آسیبی ندیده باشد و مشکلات عملکردی آن ناشی از ایرادات و ناهماهنگی های نرم افزاری باشند. در این صورت هزینه تعمیر کیبورد لپ تاپ چندان بالا نیست. اما در برخی موارد، پای یک ایراد یا آسیب دیدگی سخت افزاری در میان است. مثلا ممکن است قطعات داخلی کیبورد یا مدارها و دکمه های آن آسیب دیده باشند و نیاز به تعویض آنها باشد. در این صورت هزینه نهایی با توجه به قیمت قطعات جدید محاسبه می شود.

روش های تعمیر صفحه کلید لپ تاپ

روش های مختلفی برای تعمیر کیبورد لپ تاپ وجود دارد که تعمیرکار با توجه به نوع ایراد، یکی از آنها را انتخاب و اجرا می کند. اگر کلیدها کار نکنند و فضای زیری آنها مشکل داشته باشد، باید مشکلات این بخش برطرف شوند. گاهی ممکن است ایرادهای کیبورد ناشی از مشکلات نرم افزاری باشند.

مثلا درایور درست نصب نشده باشد یا به دلایلی سیستم هنگ کرده باشد. در این شرایط باید برای تعمیر صفحه کلید لپ تاپ، درایور آپدیت شده و یا مجددا نصب گردد. خرابی مدارها و اتصالات کیبورد هم در انتخاب روش تعمیرات این قطعه تاثیرگذار است. چنانچه کیبورد به طور کلی از کار افتاده باشد، راهی جز تعویض آن نیست و باید در اولین فرصت آن را با یک صفحه کلید جدید جایگزین کرد.

تعمیر کلیدهای کیبورد لپ تاپ

یکی دیگر از روش های تعمیر کیبورد لپ تاپ، تعمیر کلیدها به صورت مجزاست. گاهی کلیدهای کیبورد کار نمی کنند؛ به این معنی که همه یا چند دکمه از کار می افتند. در این صورت تعمیرکار کیبورد را باز کرده و کلیدهای آن را تمیز می کند. اگر کلیدها یا شاسی آنها از کار افتاده باشد، دکمه ها تعویض می شوند تا امکان کار کردن با کیبورد فراهم شود. در نهایت کیبورد مجددا نصب می شود و اتصالات و کابل های آن نیز مطابق قبل، نصب می شوند.

نصب مجدد درایور صفحه کلید لپ تاپ

در برخی موارد، نیازی به تعمیر کیبورد لپ تاپ نیست و مشکلات این بخش ناشی از ایرادات درایور هستند. مثلا ممکن است درایور کیبورد به روز نباشد یا به درستی نصب نشده باشد. در این صورت باید ضمن مراجعه به کنترل پنل در ویندوز، درایور قبلی را حذف کرده و نسخه جدید را نصب کنید. همچنین بد نیست که درایور را آپدیت کنید تا مشکلات و ناهماهنگی های آن برطرف شوند.

تعویض کیبورد لپ تاپ

تعویض کیبورد لپ تاپ

در نهایت اگر هیچ کدام از روش های تعمیر کیبورد لپ تاپ موثر نبودند، راهی جز تعویض این قطعه نیست. برای تعویض کیبورد لپ تاپ، از هر برندی، باید اول دستگاه خاموش شود. سپس باتری از آن خارج می شود و تعمیرکار، پیچ های صفحه کلید را باز و خارها را با دقت جدا می کند. پس از جداسازی فلت کیبورد، صفحه کلید بیرون آورده می شود. در نهایت، صفحه کلید جدید نصب شده و اتصالات مطابق قبل بسته می شوند. بسیار مهم است که کیبورد جدید اورجینال باشد؛ در غیر این صورت به درستی در دستگاه کار نمی کند و ممکن است دیگر اجزای لپ تاپ را نیز دچار آسیب دیدگی کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید