اشتراک گذاری

تعمیر شارژر لپ تاپ

تعمیر شارژر لپ تاپ توسط نمایندگی تعمیرات لپ تاپ مرکز سخت افزار ایران، به شکل تخصصی و کاملا حرفه ای انجام می شود. گاهی مشکلاتی همچون شارژ نشدن لپ تاپ، مربوط به باتری نیستند و از خرابی شارژر نشأت می گیرند. در این صورت باید با تعمیر شارژر، مشکل را برطرف کرد. البته همیشه امکان تعمیر این قطعه وجود ندارد و در برخی موارد، راهی به جز تعویض آن و استفاده از یک شارژر جدید نیست.

با این حال کارشناسان ما تلاش می کنند که تا حد امکان، آداپتور و کابل شارژ را تعمیر کنند تا متحمل هزینه تعویض این قطعه نشوید. در ادامه این مطلب، نکاتی را در خصوص تعمیر شارژر لپ تاپ بررسی می کنیم. اگر در این زمینه به راهنمایی بیشتر نیاز داشتید، کارشناسان نمایندگی تعمیر لپ تاپ برای ارائه مشاوره تلفنی رایگان و خدمات تخصصی در خدمت شما هستند.

تعمیر شارژر لپ تاپ با گارانتی

هزینه تعمیر شارژر لپ تاپ

قیمت تعمیر شارژر لپ تاپ با توجه به مشکلاتی که در بخش های مختلف آن ایجاد شده است، متفاوت است. به عنوان مثال زمانی که برد آدابتور ایراد دارد، معمولا قابل تعویض نیست و باید هزینه تعویض این قطعه را پرداخت کنید

 این درحالی است که نمونه اورجینال چنین قطعاتی معمولا کمیاب بوده و قیمت نسبتا بالایی دارند. برای برآورد دقیق تر هزینه تعمیر شارژر لپ تاپ، بهتر است تا عیب یابی کامل آن توسط تعمیرکاران صبر کنید. البته قیمتی که اول اعلام می شود، تقریبی بوده و امکان تغییر آن وجود دارد.

علائم خرابی شارژر لپ تاپ

اگر شارژر لپ تاپ به موقع تعمیر نشود، ممکن است اتصالی کرده و باعث آسیب دیدگی باتری و حتی دیگر اجزای دستگاه شود. آشنایی با علائم خرابی این قطعه به شما کمک می کند که ضمن تعمیر شارژر لپ تاپ در زمان مناسب، از آسیب دیدگی دیگر قطعات هم جلوگیری کنید. اگر وقتی لپ تاپ را به شارژ می زنید، چراغ شارژ روشن نمی شود، یک شارژر دیگر را نیز امتحان کنید. 

در صورتی که دستگاه با شارژر دوم شارژ شود، یعنی ایراد از باتری لپ تاپ و دیگر بخش های آن نیست و باید به فکر تعمیر یا تعویض شارژر باشید. همچنین در صورتی که با تکان دادن شارژر جریان شارژ قطع و وصل می شود، نیاز به تعمیر فوری این قطعه است. جرقه زدن هم نشانه دیگری است که باید آن را جدی بگیرید و به سرعت دستگاه را از برق جدا کنید.

مشکلات شارژر لپ تاپ

از کار افتادن برد آداپتور

اگر برد آداپتور از کار بیفتد، باید هرچه زودتر به فکر تعمیر شارژر لپ تاپ باشید. نکته بسیار مهم در این مورد، این است که ورودی آداپتور، دارای برق AC 220v است. به همین دلیل بررسی و تعمیرات آن برای کاربران عادی و تعمیرکاران مبتدی بسیار خطرناک است. بهتر است برای جلوگیری از بروز هرگونه خطر یا آسیب دیدگی احتمالی، تعمیرات شارژر لپ تاپ را به تکنسین های مجرب این حوزه واگذار کنید.

خرابی کابل برق

در صورت خرابی کابل برق هم باید شارژر لپ تاپ خود را تعمیر کنید. شارژرها یک سیم دارند که خرابی یا پوسیدگی آن روند شارژ را مختل می کند. این کابل به دلایلی همچون نگهداری نادرست و یا عوامل دیگر دچار ایراد شده و یا حتی پاره می شود. به جز پوسیدگی کابل که به سادگی قابل مشاهده است، وجود قطعی در اتصالات داخلی کابل هم می تواند منجر به از کار افتادن آن و در نتیجه عملکرد معیوب شارژر شود. بنابراین بهتر است از یک تعمیرکار برای بررسی و شناسایی این موارد کمک بگیرید.

از کار افتادن قطعات مدار

مسئله دیگری که تعمیر شارژر لپ تاپ را ضروری می کند، از کار افتادن قطعات مدار است. مدار پاور جک، کابل برق ورودی، فیوز یا NTC یا خازن های  مدار RLC اولیه  و خازن، اجزای اصلی مدار شارژ هستند که از کار افتادن آنها موجب مختل شدن کار شارژر می شود.

تست آداپتور شارژر لپ تاپ

تست آداپتور شارژ لپ تاپ

قبل از این که اقدامی برای تعمیر شارژر لپ تاپ یا تعویض آن انجام شود، نیاز به تست کردن آداپتور است. بدین منظور، کابل برق به پریز مدار لامپ سری وصل می شود تا لامپ روشن و خاموش گردد. کارشناسان پس از انجام این کار، کابل را از پریز جدا کرده و در کمتر از 10 ثانیه دوباره متصل می کنند؛ این بار لامپ اصلا روشن نمی شود. پس از گذشت یک دقیقه، مجددا کابل متصل شده و لامپ روشن و خاموش می شود.

با اتصال کابل آداپتور به برق و بررسی ولتاژ آن، در صورتی که مراحل و دفعات روشن و خاموش شدن لامپ به همین ترتیب باشد، آداپتور هیچ مشکلی ندارد. تست آداپتور یک کار کاملا تخصصی است و باید توسط تعمیرکاران مجرب، در محیط های تعمیرگاهی انجام شود. کوچک ترین اشتباه در این زمینه ممکن است موجب ایجاد خطراتی همچون برق گرفتگی شود.

Rate this post