اشتراک گذاری

ویژگی Dev home در ویندوز 11

در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی های Deve Home در ویندوز 11 آشنا کنیم. تیمی که ترمینال ویندوز، ساب سیستم ویندوز برای لینوکس، PowerToys و Windows Package Manager (WinGet) را ایجاد کرده، Dev Home را نیز معرفی کرده است. Dev Home یک تجربه open source جدید در ویندوز است. همچنین یک مکان متمرکز برای راه اندازی دستگاه، پایش سیستم و مدیریت پروژه های شما است.

Dev Home بخشی از ویندوز11 است که از طریق فروشگاه مایکروسافت و GitHub با تلاش مداوم برای افزودن ویژگی های جدید و بهبود کیفیت به روزرسانی می شود. اکنون می توانید Dev Home را از فروشگاه مایکروسافت یا از GitHub نصب کنید.

ویژگی Deve Home در ویندوز 11

افزونه های Deve Home

Deve Home در ویندوز 11 با در نظر گرفتن سفارش و پیکربندی طراحی شده است. این به عنوان یک ابزار منبع باز با یک مدل افزونه ساخته شده است تا به شما امکان دهد آن را به صورت شخصی سازی شده ایجاد کنید. تلاش می شود که  Dev Home  به مکانی عالی برای برنامه نویسان تبدیل شده و توسعه پذیری آن به شما کمک می کند که فقط مربوط به خود شما باشد.

افزونه ها می توانند تجربیات خود را در Dev Home ارائه دهند و اکنون به دنبال ایجاد یک بازار در Dev Home است تا پیدا کردن و نصب برنامه های افزونه را آسان تر کند.

افزونه Dev Home GitHub

Dev Home با یک افزونه که به صورت پیش فرض نصب شده همراه است: افزونه Dev Home GitHub. این افزونه open source است و مخزن GitHub خود را دارد. افزونه Dev Home GitHub، GitHub شما را به Dev home متصل می کند تا یکپارچه سازی GitHub را مستقیما روی دسکتاپ شما قرار دهد. این افزونه ابزارک های GitHub را برای داشبورد Dev Home و پیشنهادهای مخزن را برای ابزار پیکربندی ماشین ارائه می دهد.

برای تقویت بیشتر اکوسیستم افزونه، فعالانه روی ایجاد یک افزونه Azure DevOps (ADO) کار کرده است تا عملکرد مشابه با برنامه افزودنی GitHub ارائه دهد و حتی کنترل بیشتری بر پروژه های ADO داشته باشد. همچنین با تیم Xbox همراه می شود تا کیت توسعه Game مایکروسافت (GDK) را به Dev Home  بیاورد بتواند شما را کمک کند تا بسیاری از ابزارهایی را که برای تنظیم یک محیط بهبود Game مورد نیاز است پیدا کنید.

ویندوز چیست؟ Dev Home

پیکربندی ماشین با استفاده از Dev Home

 یکی از سخت ترین مواردی است که از توسعه دهندگان شنیده ایم، زمان و زحمتی است که برای راه اندازی یک محیط توسعه دهنده برای کدنویسی برای یک پروژه لازم است. یک ابزار پیکربندی محیط جدید برای کمک به راه اندازی سیستم شما و همچنین یک محیط راه دور مانند GitHub Codespaces یا Dev Box اضافه شده است.

راه اندازی end-to-end

یکی از روش های راه اندازی با استفاده از Dev Home، از طریق جریان end-to-end است. این جریان به شما امکان می دهد مخازن را برای clone کردن از حساب GitHub انتخاب کنید یا می توانید به سادگی یک URL را وارد کنید. در این مرحله، همچنین می توانید یک Dev Drive ایجاد کنید تا مخازن خود را در آن clone کنید. پس از انتخاب مخازن برای شبیه سازی، می توانید برنامه هایی را برای نصب انتخاب کنید. این صفحه به وسیله WinGet پشتیبانی می شود و به عنوان یک رابط کاربری گرافیکی عمل می کند تا به شما کمک کند تمام موارد مورد نیاز خود را روی آن نصب کنید. هنگامی که مخازن و برنامه های خود را برای نصب انتخاب کردید، می توانید روی «تنظیم» کلیک کنید و به Dev Home اجازه دهید که بقیه کارها را برای آماده کردن سیستم شما برای توسعه انجام دهد.

پیکربندی WinGet

گزینه دیگری که می توانید برای راه اندازی سیستم خود استفاده کنید، فایل YAML پیکربندی DSC جدید WinGet است. این فایل ها می توانند برنامه ها را نصب کنند، آن ها را پیکربندی کنند و موارد دیگر را برای کمک به شما در دسترسی به وضعیت مطلوب برای محیط توسعه خود کمک کند. Deve Home در ویندوز 11 گزینه ای را برای اجرای این فایل های پیکربندی و مشاهده خروجی آنها فراهم می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مقاله همراه ما باشید.

این مقاله را از دست ندهید: امکانات ویندوز 11 برای برنامه نویسی

داشبورد و ویجت ها

Dev Home شامل یک داشبورد قابل تنظیم با ویجت های متمرکز بر توسعه دهنده ها است که با استفاده از پلت فرم ویجت ویندوز ساخته شده است. ابزارک هایی که با اولین نسخه  Dev Home ارسال شد شامل ویجت های منبع سیستم با اطلاعاتی بر اساس GPU، CPU، شبکه و میزان مصرف حافظه شما هستند. علاوه بر این، افزونه home GitHub Dev ویجت های GitHub را ایجاد می کند که اطلاعات را بر اساس مخزن ارائه می کند. اگر ویجت های بیشتری دارید که می خواهید آن ها را ببینید، باید یک درخواست به GitHub ارسال کنید.

ایجاد درایوهایی توسعه دهنده با استفاده از Dev Home

Dev Home  راه اندازی Dev Drive را در هنگام استفاده از ابزار پیکر بندی ماشین آسان می کند. Dev Drives یک گزینه جدید است که در برنامه Windows Insider برای Resilient File System یا Refs استفاده می کنند و همچنین حالت عملکرد را برای آنتی ویروس Microsoft Defender اجرا می کنند. این تغییرات امکان بهبود عملکرد تا 30 درصد را در سناریوهای فشرده فایل را می دهند.

ویندوز و Dev Home

 تلاش شده است که Dev Home و ویندوز به طور یکپارچه با هم ادغام شوند. با استفاده از برنامه Windows Insiders، راه های مختلفی را بررسی می شود تا تجربه Dev Home را برای شما ایجاد کند. به عنوان بخشی از Windows OOBE، اکنون می توانید Development را به عنوان گزینه ای برای نحوه استفاده از دستگاه خود انتخاب کنید.

کلام آخر

هدف این است که Dev Home به مکانی عالی برای توسعه دهندگان تبدیل شود. در این مقاله از  مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ برای شما در مورد ویژگی های Dev home در ویندوز توضیح دادیم و ویژگی های مختلف آن را بررسی کردیم. امیدواریم با دانستن ویژگی های آن استفاده مفیدتری از آن کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

چهار × 1 =