اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • امکانات ویندوز 11 برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار

امکانات ویندوز 11 برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار

مایک هارش مدیر شرکت و مدیریت محصول مایکروسافت اعلام کرد که این کمپانی بزرگ با تغییراتی که در ویندوز 11 اعمال کرده، مجموعه ای از تجربیات جدید را طراحی کرده تا با تمرکز مجدد بر بهره وری و عملکرد توسعه دهندگان، قابلیت های بهبود یافته تری را برای برنامه نویسان ارائه دهد. بنابراین می توان در نسخه های به روز شده این سیستم عامل به دنبال قابلیت های تازه تری بود. امکانات ویندوز 11 برای برنامه نویسان از جمله ویژگی هایی مانند Dev Drive یا بهبودهایی که در بخش File یا تسک بار صورت گرفته و چندین مشخصه دیگر با آخرین به روز رسانی ویندوز 11 به صورت کلی در دسترس خواهد بود.

با دانستن قابلیت های ویندوز 11 برای برنامه نویسان می توان از این ویژگی ها در راستای بهبود هر چه بیشتر کارهای برنامه نویسی و توسعه نرم افزار استفاده کرد. در این مقاله از نمایندگی تعمیرات نوت بوک با ما همراه باشید تا بهترین و کاربردی ترین امکانات ویندوز 11 برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزاری را به صورت کامل بررسی کنیم.

امکانات ویندوز 11 برای برنامه نویسان

امکانات ویندوز 11 برای برنامه نویسان در بخش Dev Home

به صورت کلی مایکروسافت با طراحی بخشی به نام Dev Home، ویژگی ها و قابلیت های تازه ای را برای برنامه نویسان ارائه کرده است. صفحه Home جدید که با آخرین به رو رسانی ویندوز 11 با نام Dev Home  به عنوان بخشی از سیستم عامل در دسترس است، ویژگی های توسعه دهنده را به یکی از اجزای کلیدی ویندوز 11 تبدیل کرده است. به این ترتیب در قدم اول امکانات ویندوز 11 برای برنامه نویسان یک تجربه راه اندازی رایانه شخصی کاملا جدید را برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان فراهم می کند.

یک تجربه جدید راه اندازی رایانه شخصی برای توسعه دهندگان در ویندوز 11

برای اولین بار در ویندوز، می ‌توانید در طول راه‌ اندازی اولیه رایانه شخصی خود را به‌ عنوان یک توسعه ‌دهنده شناسایی کنید و ویندوز تجربه نصب شما را متناسب با حجم کاری شما سفارشی می‌کند. برای انجام این کار، در حین راه‌ اندازی، هدف «توسعه» را در صفحه «بیایید تجربه شما را سفارشی کنیم» انتخاب کنید. هنگامی که رایانه شخصی خود را با هدف «توسعه» راه ‌اندازی کردید، دریافت تمام مزایای Dev Home آسان ‌تر می ‌شود. بنابراین اولین گزینه امکانات ویندوز 11 برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزاری، بهبود تجربه راه اندازی سیستم است.

Dev Home به بهبود بهره وری کاربران کمک می کند

 Dev Home  یکی از مهمترین و کاربردی ترین امکانات ویندوز 11 برای برنامه نویسان است که یک تجربه جدید برای توسعه دهندگان در ویندوز 11را ایجاد می کند و به آنها کمک می کند تا به منطقه بازگردند و گردش کار شان را ساده می کند و بهره وری توسعه دهندگان نرم افزاری را افزایش می دهد. Dev Home  با دانلود برنامه ‌ها، بسته ‌ها یا مخازن به شما در راه ‌اندازی محیط برنامه ‌نویسی کمک می‌ کند و به برنامه نویسان این امکان را می ‌دهد تا به حساب ‌ها و ابزارهای توسعه‌ دهنده خود (مانند GitHub ) متصل شوند. 

همچنین به آنها کمک می‌ کند یک Dev Drive برای ذخیره‌ سازی عملکردی ایجاد کنند تا دسترسی ها راحت تر و سریع تر شود.همچنین یک داشبورد قابل تنظیم برای کمک به شما در نظارت بر پروژه های سیستم و برنامه نویسی را نیز ارائه می دهد. در کل با وجود این قابلیت کاربران می توانند به عملکردهای بیشتری مانند مدیریت برنامه های افزودنی دست یابند و با کشف و مدیریت آنها، تجربه شخصی بهتری داشته باشند. به نظر می رسد این مورد جزو جذاب ترین قابلیت های ویندوز 11 برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزاری است که تجربه کاربری آنها را به مراتب بهبود می بخشد.

کاهش زمان راه اندازی از روز به ساعت از  قابلیت های پیکربندی WinGet

 پیکربندی WinGet  یکی دیگر از امکانات ویندوز 11 برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزاری است. این مورد مکانیزمی سریع و قابل اعتماد برای کمک به توسعه دهندگان برای آماده شدن برای کدنویسی تنها با چند کلیک است، چرا که زمان راه اندازی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشیده است. پیکربندی WinGet اکنون پایدار است و دیگر نیازی به فعال کردن ویژگی‌ های آزمایشی ندارد. این پیکربندی همچنین دستور جدید winget download را نیز معرفی می کند که به کاربران امکان دانلود نصب کننده ها را می دهد. 

این ویژگی متخصصان فناوری اطلاعات را قادر می‌سازد تا به بسته‌های موجود در مخزن جامعه دسترسی داشته باشند و آن‌ها را در دسترس مشتریان سازمانی خود قرار دهند. همچنین پشتیبانی از برنامه ‌های رایگان دارای رتبه «e» برای همه افراد دارای مجوز از فروشگاه مایکروسافت در نسخه ‌های آینده ارائه می‌ شود.

یک خط مشی گروه جدید به متخصصان فناوری اطلاعات این امکان را می دهد تا تعیین کنند که آیا کاربرانشان می توانند از Windows Package Manager از طریق cmdlet های CLI یا PowerShell استفاده کنند یا خیر. آخرین نسخه WinGetCLI حاوی فایل های به روز شده ADMX است.

ویژگی Dev Drive و حجم ذخیره سازی جدید برای توسعه دهندگان

از دیگر امکانات ویندوز 11 برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزاری، قابلیت Dev Drive است که یک حجم ذخیره سازی جدید برای عملکرد بهتر و امنیت فوق العاده بالاتر را ارائه می دهد. این گزینه نوع جدیدی از حجم ذخیره سازی است که مخصوص توسعه دهندگان طراحی شده است. این ویژگی با یک سیستم فایل هم عملکرد و هم امنیت را ارائه می دهد. این قابلیت با آخرین به روز رسانی ویندوز 11 برای همه توسعه دهندگان ویندوزی در دسترس خواهد بود.

Drive بر اساس سیستم فایل ارتجاعی (ReFS) ساخته شده است، که همراه با یک قابلیت حالت عملکرد جدید در Microsoft Defender برای آنتی ویروس، تا 30٪ بهبود سیستم فایل را در زمان های ساخت برای سناریوهای I/O فایل ارائه می دهد. برای بهره مندی از این قابلیت های ویندوز 11 برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزاری بهتر است که کش ها و مخازن بسته ها را به Dev Drive های ویندوز 11 منتقل کنید. در صفحه تنظیمات برنامه نویسان می توان به صورت سریع وضعیت حجم Dev Drive را بررسی کرد و با پیوندهای این بخش در بخش امنیت ویندوز، رفتار آنتی ویروس ویندوز را بهتر کنترل و مدیریت کرد.

حالت عملکرد برای مایکروسافت دیفندر

یکی دیگر از امکانات ویندوز 11 برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزاری، حالت عملکردی مایکروسافت دیفندر است که با استفاده از این حالت می توان به صورت ناهمزمان درایوها را اسکن کرد و رفتار این آنتی ویروس را بهبود بخشید.

بهبود نوار وظیفه ویندوز برای توسعه دهندگان نرم افزاری

یکی دیگر از امکانات ویندوز 11 برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزاری، بهبودهایی است که در نوار وظیفه ویندوز ایجاد شده و با آخرین به روز رسانی ویندوز 11 در دسترس خواهد بود. اکنون می توانید تنها با یک کلیک به سرعت هر یک از برنامه های موجود در نوار وظیفه را شناسایی کرده و به آن دسترسی داشته باشید. شما می توانید به سرعت و به راحتی برنامه ها را با یک کلیک راست ساده روی برنامه مستقیماً از نوار وظیفه بدون باز کردن Task Manager خاموش کنید

این تنظیم را می ‌توان در صفحه تنظیمات برنامه‌ نویس فعال کرد تا با کلیک راست روی نماد در نوار وظیفه، «پایان کار» در منوی زمینه ظاهر شود. علاوه بر این بخش دیگر قابلیت های ویندوز 11 برای برنامه نویسان، افزوده شدن قابلیت های چند رشته ای به فایل اکسپلورر است تا به این ترتیب عملکردهایی مانند کپی کردن، جا به جایی فایل ها، بازیابی یا حذف آنها را تا حد زیادی بهبود یابد. خصوصا در زمان حذف حجم سنگینی از فایل ها و برنامه ها، بهبود 40 درصدی در عملیات حذف زمان زیادی را به توسعه دهندگان نرم افزاری باز می گرداند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

نوزده − یازده =