اشتراک گذاری

چگونه از لپ تاپ مان در سفر مراقبت کنیم؟

اگر شما هم جزو کسانی هستید که همیشه در سفر باید لپ تاپ تان را نیز به همراه داشته باشید، بدون شک نحوه مراقبت از لپ تاپ در سفر برای شما یک چالش بزرگ است. این دستگاه های حساس و جدیدا بسیار گران قیمت قطعا در حین سفر و جا به جایی در معرض خطر شکستگی، گم شدن و خرابی هستند.

ضربه خوردن، زمین خوردن، وارد آمدن فشار بیش از حد روی دستگاه و سرقت و گم شدن آن از مهمترین خطراتی است که دستگاه شما را تهدید می کند. اما اگر می خواهید آسیبی به این دستگاه ارزشمندتان وارد نشود باید با نکات محافظت از لپ تاپ در سفر آشنا باشید. برای امنیت لپ تاپ در ادامه این مقاله می خواهیم به بررسی نکات مهم مراقبت از لپ تاپ در سفر بپردازیم.

مراقبت از لپ تاپ در سفر

روش های مراقبت از لپ تاپ در سفر

برای محافظ از لپ تاپ در سفر باید یکسری موارد را در نظر گرفت. این نکات شامل نگهداری از لپ تاپ در برابر ضربه، زمین خوردن، آب خوردگی لپ تاپ، سرقت دستگاه و … می شود. مهمترین گزینه های مراقبت از لپ تاپ در سفر شامل موارد زیر است:

  • محافظت از لپ تاپ با یک کیف مناسب و ضربه گیر
  • خاموش کردن لپ تاپ
  • محافظت از اطلاعات درون لپ تاپ
  • امنیت لپ تاپ در مکان های عمومی

محافظت از لپ تاپ با یک کیف مناسب و ضربه گیر

اصلی ترین خطری که همیشه لپ تاپ شما را تهدید می کند، ضربه، فشار و زمین خوردن است. آسیب های فیزیکی خصوصا اگر به ال سی دی یا بدنه دستگاه وارد شود بسیار گران تمام می شوند. به همین دلیل یکی از مهمترین کارهایی که برای مراقبت از لپ تاپ در سفر باید انجام دهید، استفاده از یک کیف مناسب و ضد ضربه برای آن است.

خرید یک کیف با کیفیت، مناسب دستگاه و ضربه گیر می تواند تا حدود زیادی مانع وارد شدن آسیب های فیزیکی متعدد به دستگاه و نیاز به کارهایی مانند تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ شود. از طرفی در این شرایط حتی در صورت زمین خوردن لپ تاپ نیز احتمال آسیب دیدن آن بسیار کمتر است.

چگونه از لپ تاپ مان در سفر مراقبت کنیم؟

خاموش کردن لپ تاپ در سفر

یکی از اشتباهاتی که ممکن است بسیاری از کاربران لپ تاپ انجام دهند، قرار دادن لپ تاپ در حالت SLEEP درون کیف است. در این حالت نباید لپ تاپ را درون کیف قرار داد، چرا که قطعا تهویه مناسبی برای لپ تاپ انجام نمی شود. این در حالی است که لپ تاپ در زمانی که کار می کند یا در حالت SLEEP قرار دارد باید به درستی فن آن کار کند و دستگاه تهویه مناسبی داشته باشد.

زمانی که تهویه به خوبی انجام نشود، گرمای درون لپ تاپ می تواند به سایر قطعات داخلی آسیب برساند. بنابراین یکی از مهمترین کارهایی که برای مراقبت از لپ تاپ در سفر باید انجام دهید خاموش کردن آن قبل از قرار دادن در کیف است.

محافظت از اطلاعات درون لپ تاپ

کار مهم دیگری که برای محافظت از لپ تاپ در سفر باید انجام دهید، مراقبت از اطلاعات درون آن است. اطلاعات درون لپ تاپ قطعا برای اکثر کاربران اهمیت زیادی دارد. بنابراین بهتر است همیشه از آنها یک فایل بکاپ داشته باشید. حتی بهتر است روی درایوها پسورد مناسب بگذارید تا از دسترسی دیگران به اطلاعات درون لپ تاپ تان جلوگیری کنید. نکته مهم دیگر فعال سازی گزینه های مراقبت از دستگاه، خصوصا در صورت سرقت آن است.

با فعال کردن گزینه هایی مانند ردیابی لپ تاپ یا قابلیت پاک کردن داده های آن در صورت مفقود شدن می توان از این اطلاعات محافظت کرد. کار دیگری که می توانید برای محافظت از اطلاعات درون لپ تاپ انجام دهید، دقت در اتصال به شبکه های وای فای عمومی است. این مکان ها همیشه گزینه نفوذ هکرها به سیستم شماست. بنابراین بهتر است حتما آنتی ویروس تان فعال باشد و از باز کردن نوتیفیکیشن های مشکوک در لپ تاپ بپرهیزید. بنابراین باید بخش مهمی از برنامه مراقبت از لپ تاپ در سفر شما، ایمن نگه داشتن اطلاعات تان باشد.

مراقبت از لپ تاپ در مکان های عمومی

زمانی که لپ تاپ خود را در یک مکان عمومی به همراه دارید باید بیشتر از همیشه از آن مراقبت کنید. اکثر سرقت های این دستگاه ها در مکان های عمومی مانند فرودگاه یا خیابان اتفاق می افتد. بنابراین در این مکان ها نباید لپ تاپ را در جایی به حال خود رها کرد و همیشه باید چشم تان به لپ تاپ باشد. کار مهم دیگری که می توانید انجام دهید همراه داشتن اطلاعات لپ تاپ مورد نظر است.

اطلاعاتی مانند مدل، شماره سریال و … می تواند به شما در صورت گم شدن دستگاه برای یافتن آن کمک زیادی کند. می توان با یادگیری نحوه پیدا کردن شماره سریال لپ تاپ، این گزینه را برای محافظت بیشتر از دستگاه به همراه داشت. علاوه بر این موارد ثبت دستگاه در سایت همیاب 24 می تواند در صورت سرقت آن یا مفقود شدن لپ تاپ به شما برای یافتن هر چه سریع تر آن و جلوگیری از سواستفاده سارقین کمک زیادی کند. این کارها می تواند در مراقبت از لپ تاپ در سفر نقش به سزایی داشته باشد.

5/5 (2 امتیاز)