اشتراک گذاری

چگونه مشکل تغییر رنگ صفحه نمایش لپ تاپ را برطرف کنیم؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است هر لپ تاپی با آن رو به رو شود، تغییر رنگ صفحه نمایش آن است. این مشکل هیچ ارتباط خاصی به نوع، برند و مدل سازنده ی دستگاه نخواهد داشت. تنها خرابی ها و اختلالات رایانه ای است که به تغییر رنگ مانیتور لپ تاپ ختم می شود.

امکان دارد این خرابی با ظهور یکی از رنگ های صورتی، بنفش، سبز و آبی نمایان گردد. به نحوی که شناسایی رنگ های اصلی تصاویر سخت و سخت تر شود. این مشکل می تواند در صورت تداوم شدت بیابد. پس ادامه ی این مطلب را دنبال کنید تا با کلیه ی جوانب تعمیراتی معضل خرابی رنگ نمایشگر لپ تاپ آشنا شوید و به موقع دستگاه مورد بحث را نجات دهید.

دلایل تغییر رنگ صفحه نمایش لپ تاپ

پیش از هر اقدامی در مسیر برطرف سازی مشکل تغییر رنگ صفحه نمایش لپ تاپ مانند هر مشکل دیگری باید ریشه یابی کرد و منبع مشکل را به دست آورد. دلیل اصلی ظهور این مشکل کابل های اتصالی مانیتور و بدنه ی لپ تاپ است. اگر چنین تغییر رنگی در کیس های رومیزی اتفاق بیفتد، عموما با یک تعویض کابل بسیار ساده می توانید به اختلالات مانیتور پایان دهید. اما زمانی که روی صحبت ما مانیتور لپ تاپ است باید از مراکز تعمیرات معتبر کمک گرفت. نمایندگی تعمیرات نوت بوک مناسب ترین گزینه ی انتخابی برای ترمیم و بازیابی این کابل های درونی به بهترین شکل ممکن می باشد.

راهکارهای رفع مشکل خرابی نمایشگر لپ تاپ

عوامل دیگری چون حضور میدان های مغناطیسی، عدم فعالیت صحیح فن لپ تاپ، فعالیت زیاد لپ تاپ، خرابی ال سی دی و کارت گرافیک نیز به مشکل تغییر رنگ صفحه نمایش لپ تاپ منتهی می شوند. در نتیجه علاوه بر تعمیرات تخصصی این مشکل و بازیابی کارایی کارت گرافیک، کابل های درونی و ال سی دی می توانید راهکارهای تعمیراتی زیر را هم امتحان کنید.

میدان مغناطیسی دستگاه های دیجیتال اطراف لپ تاپ را از بین ببرید.

در حین کار با لپ تاپ یکی از نکاتی که باید رعایت کنید، عدم حضور میدان های آهنربایی و مغناطیسی دیگر دستگاه های دیجیتالی است. بلندگوهای پر قدرت آهنربایی و دیگر سیستم هایی که به وضوح خاصیت مغناطیسی دارند؛ می توانند باعث مشکل تغییر رنگ صفحه نمایش لپ تاپ شوند.

تنظیمات مرتبط با رنگ مانیتور را بررسی کنید.

گاهی اوقات امکان دارد تغییر رنگ صفحه نمایش لپ تاپ ناشی از تنظیماتی باشد که نور و کنتراست تصاویر مانیتور را بی کیفیت ساخته است. برای تنظیم این دو ویژگی باید از قابلیت کالیبره کردن نمایشگر استفاده کنید. این قسمت را با یک سرچ ساده از منوی run بیابید. در صورتی که در رنگ پوست اشخاص ناهماهنگی خاصی می بینید؛ به احتمال زیاد مشکل خرابی رنگ مانیتور لپ تاپ با کالیبره کرده برطرف خواهد شد.

حرارت بدنه ی لپ تاپ را کنترل کنید.

برای اینکه سلامت فن لپ تاپ حفظ شود، بهترین کار این است که سعی کنید حرارت بدنه ی سیستم را کنترل کنید. پردازش های سنگین و نرم افزارهای در حال اجرای پس زمینه موجب داغی بیش از حد ساختار لپ تاپ می شوند. زمانی که این حرارت، بالاتر از ظرفیت فن باشد؛ تغییر رنگ صفحه نمایش لپ تاپ امری طبیعی است. بنابراین برنامه های سنگین را ببندید.

رفع مشکلات رنگ صفحه نمایش لپ تاپ

نمایندگی تعمیرات نوت بوک مجموعه ای فوق تخصصی است که با در اختیار داشتن لوازم جانبی اورجینال پروسه ی ترمیم و بازیابی انواع لپ تاپ ها و نوت بوک های موجود در بازار را انجام می دهد. با حضور در این نمایندگی استفاده ی دوباره از سیستم های رایانه ای معیوب دور از تصور نیست. ما در کنار شما هستیم تا در مدت زمان کوتاهی از کلیه ی ایرادات و مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری لپ تاپ رهایی بیابید.

Rate this post