رفع مشکل وبکم لپ تاپ

یکی از مشکلات رایجی که بسیاری از کاربران لپ تاپ های مختلف با آن دست و پنجه نرم می کنند، مشکل وبکم لپ تاپ است. وبکم یا همان دوربین لپ تاپ بخش مهمی از دستگاه است. توسط وبکم می توانید به صورت آنلاین با مخاطبین خود تماس تصویری داشته باشید. از طرفی وبکم برای ثبت و ضبط تصاویر و ارسال سریع آن ها به فضای مجازی کارایی بالایی دارد. در این مقاله به بررسی کلیه ی جوانب خرابی دوربین لپ تاپ و تعمیر آن می پردازیم.

دلایل خرابی دوربین لپ تاپ

مشکل وبکم لپ تاپ می تواند ریشه در سخت افزار و یا نرم افزار سیستم داشته باشد. اما خوشبختانه معمولا معضل کار نکردن وبکم لپ تاپ براساس چند راهکار ساده که در مقاله ی پیش رو عنوان می شود، برطرف خواهد شد. خرابی سوکت برد دوربین، از کار افتادگی ساختار تشکیل دهنده ی دوربین و قطعی اتصالات درونی آن برخی از اتفاقاتی هستند که تعمیرات تخصصی را ضروری می سازند. بنابراین ابتدا باید برای مقابله با خرابی دوربین لپ تاپ بعد نرم افزاری تداخلات دوربین را بررسی کنید و در صورت ادامه یافتن ایرادات دوربین به مراکز تعمیراتی مراجعه نمایید. در این راستا نمایندگی تعمیرات نوت بوک می تواند مناسب ترین گزینه ی انتخابی باشد.

راهکارهای رفع مشکل وبکم لپ تاپ

بررسی وضعیت آنتی ویروس نصب شده بر روی لپ تاپ

بسیاری از آنتی ویروس ها به صورت اتوماتیک باعث ظهور مشکل وبکم لپ تاپ و کار نکردن آن می شوند. این آنتی ویروس ها با بلاک کردن وبکم امکان جاسوسی هکرها از طریق دوربین را از بین می برند. بنابراین کافی است پیکربندی آنتی ویروس نصب شده را بررسی کنید و ویژگی محافظت از لپ تاپ توسط بلاک شدن دوربین را کنسل کنید. اگر قادر به یافتن این قابلیت درون تنظیمات آنتی ویروس نمی باشید، توصیه می کنیم به صورت موقت آنتی ویروس را غیرفعال کنید و پس از به اتمام رسیدن روند استفاده از وبکم آن را روشن سازید.


آپدیت درایور دوربین در ویندوز

اگر درایور دوربین درون لپ تاپ حذف شده باشد و یا به صورت ناقص راه اندازی شود؛ به هیچ عنوان وبکم قادر به فعالیت خود نخواهد بود. یکی از اصلی ترین راهکارهای رفع مشکل وبکم لپ تاپ به روزرسانی درایور است. البته می توانید برای این کار از نرم افزارهای جانبی چون نرم افزار درایور تلنت (Driver Talent ) هم استفاده کنید. این نرم افزار در عرض چند دقیقه جدیدترین و سازگارترین درایور دوربین را دانلود و نصب می کند.


بررسی نرم افزارهای مورد استفاده در لپ تاپ

برخی از نرم افزارهایی که بر روی لپ تاپ نصب می گردند هم مانند آنتی ویروس به صورت پیش فرض قابلیت استفاده از وبکم را قفل می کنند. در ویندوز ۱۰ امکانی تعبیه شده است که به شما اجازه می دهد نرم افزارهایی که ظرفیت دسترسی به وبکم دارند را مشاهده کنید. با استفاده از این قابلیت می توانید وضعیت بهره برداری از وبکم را کنترل نمایید.

رفع مشکل وبکم لپ تاپ

تعمیر یا تعویض وبکم لپ تاپ؟

اگر مشکل وبکم لپ تاپ به اتصالات درونی آن ارتباط داشته باشد، یک تعمیر جزیی کافی است تا قابلیت دوربین بازگردانی شود. اما در صورتی که به ساختار تشکیل دهنده ی دوربین ضربه ای اصابت کند و کارایی آن را به طور کامل نابود سازد، راهی جز تعویض قطعه وجود نخواهد داشت. با حضور در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ و نوت بوک می توانید طی مدت زمان کوتاهی شاهد این جایگزینی با نمونه ی اورجینال و مشابه باشید. کافی به یکی از شعب نمایندگی تعمیرات نوت بوک مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+