اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

چرا لپ تاپ روشن نمی شود ؟

چرا لپ تاپ روشن نمی شود ؟ سوالی است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند. چیکار می کنید زمانیکه برای اولین بار دکمه پاور را می زنید تا سیستم بالا بیاید، اما شاهد هیچ گونه تغییری نیستید؟ مطمئنا با فشار بیشتری پاور را می زنید تا سیستم روشن شود اما انگار نه انگار! ممکن است بارها برایتان پیش آمده باشد که نتوانید لپ‌تاپ خود را راه‌اندازی یا بوت کنید. در این مقاله قصد داریم اقدامات لازم هنگام روشن نشدن لپ تاپ را معرفی کنیم . 

رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ

 اولین اقدامی که برای یافتن دلایل روشن نشدن لپ تاپ به ذهن مان  میرسد این است که مشکلاتی در زمینه برق رسانی وجود دارد. لازم است که ابتدا وضعیت برق رسانی را از پریز و غیره مورد بررسی قرار دهید. اگر مشکلی وجود دارد آن را حل کنید در غیراینصورت شاید مشکل از باتری است. اگر هنگام روشن کردن لپ تاپ، متوجه شده اید که لپ تاپ روشن نمی شود و احتمال می دهید مشکل از باتری است، کافی است آن را به شارژ بزنید.

شاید به دلایلی، باتری تمام شارژ خود را از دست داده است یا حتی، مشکلی در عملکرد آن رخ داده است. اگر باتری سالم باشد، هنگام وصل کردن آن به شارژر، شروع به شارژ شدن می کند و سیستم شما هم بعد از چند دقیقه روشن می شود.

روشن نشدن لپ تاپ

البته انجام مراحل بالا نیازمند تخصص در این زمینه است. تعمیرات نوت بوک با توجه به ظرافت های رایج در کانفینگ این دستگاه می بایست به دست کارشناسانی انجام پذیرد که بر ساختار آن مسلط بوده و بتوانند با عیب یابی صحیح، روش های مورد نیاز جهت تعمیر آن را تشخیص دهند. عملا این کار هرکسی نیست. مرکز تعمیرات نوت بوک کادری متخصص و کارآمد از برترین کارشناسان و مهندسان این حوزه را به کار گرفته تا شما هموطنان گرامی با یک بار مراجعه به این مرکز، بتوانید هرگونه عیب و نقص ایجاد شده در دستگاه خود را رفع نمایید و از مراجعه به دیگر مراکز بی‌نیاز گردید.

اقدامات بعدی در صورت روشن نشدن لپ تاپ

در صورت انجام مراحل بالا و روشن نشدن لپ تاپ لازم است روش های دیگری را نیز به منظور تعمیر لپ تاپ امتحان کنید. بنابراین لپ تاپ خود را در محیطی ساکت چک کنید و ببنید که صدای چرخش فن لپ تاپ خود را می شنوید یا خیر. همچنین چک کنید که ال ای دی های روی کیبرد لپ تاپ مخصوصا روی دکمه پاور روشن است یا خیر.  با تست این موارد احتمال اینکه پاسخ سوال چرا لپ تاپ روشن نمی شود  را پیدا کنید بسیار زیاد است. در صورتی که صدای فن لپ تاپ خود را می شنوید یا ال ای دی های روی کیبرد روشن است، لپ تاپ خود را به یک محیط تاریک ببرید و با دقت صفحه نمایش را بررسی کنید که آیا تصویری مشخص است یا خیر.

گاهی در اتاق تاریک متوجه می شوید که نمایشگر یک تصویر تاریک و غیر واضح را نمایش می دهد. در این حالت مشکل دقیقا از مبدل لپ تاپ است و اگر صفحه نمایش هیچ تصویری را نمایش نداد مشکل می‌تواند مربوط به RAM یا برد اصلی باشد. برای حل این موارد و مشکلات باید ابتدا اتصال RAM به برد اصلی را بررسی کنید. اگر این اقدامات کمک نکرد و کارگشا نبود، باطری، درایو هارد، درایو دی‌وی‌دی و سایر اجزا را از لپ‌تاپ جدا کنید، و سعی کنید که لپ‌تاپ را بدون آن‌ها روشن کنید. شاید یکی از موارد نام‌برده شده در بالا مشکلی داشته و اجازه نمی‌دهد که لپ‌تاپ به درستی کار کند.

Rate this post