اشتراک گذاری

نحوه اتصال لپ تاپ به تلویزیون

فناوری هایی که امروزه در دسترس کاربران است این امکان را به آن ها می دهد تا محتوای نمایش داده شده در لپ تاپ های خود را روی یک نمایشگر بزرگ تر به نمایش در آورند. آن ها می توانند فیلم و تصاویر مختلفی که روی لپ تاپ خود پخش می کنند را روی تلویزیون های خود به نمایش بگذارند. اما چگونه می توان این اتصال را انجام داد؟

در این جا راه های مختلف  اتصال لپ تاپ به تلویزیون  را مورد بررسی قرار می دهیم. با وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون می توان از تماشای فیلم ها و محتوا های تصویری و ویدئویی مختلف لذت بیشتری برد. در کل راه هایی که برای این اتصال وجود دارد، شامل روش های بی سیم و با کابل است. ادامه ی مطلب را در سایت رسمی نمایندگی تعمیرات لپ تاپ بخوانید.

آموزش اتصال لپ تاپ به تلویزیون

آموزش اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق کابل

روش ساده و ابتدایی که برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون وجود دارد، اتصال از طریق کابل است. دو نوع کابل به صورت کلی برای این اتصال وجود دارد. یکی از آن ها کابل HDMI و دیگری نیز کابل VGA است. انتخاب و استفاده از این کابل ها بسته به نوع پورتی دارد که لپ تاپ و تلویزیون مورد نظر از آن پشتیبانی می کند. بسته به نوع پورت، کابل مناسب را انتخاب کرده و یک سر آن را به تلویزیون و سر دیگر آن را به لپ تاپ مورد نظر وصل کنید.

با این اتصال و قرار دادن ورودی یا Source تلویزیون روی حالت HDMI یا VGA، اتصال لپ تاپ به تلویزیون را انجام دهید. البته ممکن است به صورت خودکار این اتصال انجام نشود. در این صورت باید از قسمت کلید های میانبر روی لپ تاپ بسته به نوع ویندوز، نوع نمایش صفحه نمایش را روی حالت Duplicate قرار دهید.

مزایا و معایب اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق کابل

روش اتصال با کابل، روشی ساده و بی دردسر است. تنها با استفاده از یک اتصال ساده می توان فرایند وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون را انجام داد. اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق کابل خصوصا از طریق کابل HDMI کیفیت صدا و تصویر بسیار خوبی را انتقال داده و پخش می کند و هیچ گونه قطع و وصلی نیز ندارد.

فرایند اتصال راحت است و در صورت مجهز بودن دستگاه ها به این ورودی ها، می توان به راحتی فرایند اتصال را انجام داد. با این حال مشکل این روش این است که به یک کابل نیاز است. از طرفی حتما لپ تاپ باید در فاصله نزدیک تلویزیون باشد و امکان اتصال از فاصله ای دور تر فراهم نیست. در صورت خرابی کابل ها، باید کابل جدید خریداری شود و کابل ها نیز باید کیفیت بالایی داشته باشند.

روش های اتصال بی سیم لپ تاپ به تلویزیون

یکی دیگر از روش های وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون، استفاده از روش های بی سیم یا وایرلس است. این روش ها نیز تنوع بالایی دارد. استفاده از وای فای و دانگل های اتصالی اساس این روش محسوب می شود. در ادامه برخی از انواع روش های بی سیم اتصال لپ تاپ به تلویزیون را بررسی می کنیم.

اتصال از طریق HDMI بی سیم

یک راه کار بسیار راحت دیگری که برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون وجود دارد، اتصال از طریق HDMI بی سیم است. این روش که از جمله روش های بدون کابل یا بی سیم محسوب می شود، روشی راحت و کاربردی برای این اتصال است. در این روش به یک فرستنده و گیرنده نیاز است که به صورت بی سیم، کار ارسال محتوا ها را انجام می دهد. در این روش به کابل و سیم کشی نیازی نیست. می توان اتصال را در مسافت های دور تری نیز انجام داد و در این خصوص محدودیتی وجود ندارد.

کیفیت صدا و تصویر نیز در این روش بالا است و امواج نیز روی این اتصال تاثیری نخواهد داشت. وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون از این طریق می تواند در موقعیت های مختلفی صورت بگیرد. ایرادی که به این روش وارد است این است که نمی توان محتوا های ویدئویی با کیفیت 4K را از طریق این فرستنده های بی سیم انتقال داد. از طرفی هزینه ای که باید برای خرید این دستگاه ها صرف کنید، نسبتا بالا است. اما در کل این روش خصوصا برای گیمر های حرفه ای می تواند بسیار جذاب باشد.

این مطلب کاربردی را از دست ندهید: وصل کردن لپ تاپ به موبایل

اتصال از طریق میراکست

این روش نیز یک روش بی سیم برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون است. میراکست یک روش بسیار راحت و کاربردی برای این منظور محسوب می شود. برای استفاده از این روش، باید در قسمت اعلان های ویندوز منوی مورد نظر را باز کرده و در این بخش گزینه connect را انتخاب کنید. برای استفاده از این روش، باید دستگاه های مورد از قابلیت میراکست پشتیبانی کنند.

در صورتی که دستگاه های مورد نظر از میراکست پشتیبانی نکنند نیز می توان برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون از یک گیرنده میراکست استفاده کرد. به این گیرنده ها دانگل نیز گفته می شود. این روش نیز بدون دردسر بوده و به کابل و سیم کشی نیازی ندارد. کیفیت تصویر و صدا خوب است و تقریبا به صورت همزمان ارسال می شود. البته ایرادی که به این روش هم وارد می شود این است که امکان انتقال تصاویر و ویدئو های 4k را ندارد.

وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون از طریق وای فای

این روش بی سیم نیز می تواند برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون مورد استفاده قرار بگیرد. برای استفاده از روش بایدوای فای دایرکت را در تلویزیون و اینترنت را در لپ تاپ روشن کنید. این روش را می توان در خصوص تلویزیون های اسمارتی که از قابلیت وای فای پشتیبانی می کنند، استفاده کرد.

  • در ادامه برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون، باید در لپ تاپ به بخش تنظیمات بروید و در بخش Bluetooth & other device گزینه Add Bluetooth & other device را انتخاب کنید.
اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق وای فای
  • در مرحله بعدی با انتخاب گزینه Wireless display or dock، می توان دستگاه تلویزیون مورد نظر را پیدا و آن را برای اتصال انتخاب کرد.
  • مزیت این روش این است که به هیچ ابزار و اتصال اضافه ای نیاز ندارد.
  • اما با این حال به وای فای نیاز است و ممکن است اتصال با قطع و وصل شدن مواجه شود.
وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون از طریق وای فای

روش های دیگر وصل کردن لپ تاپ ویندوزی به تلویزیون

روش های بالا بهترین روش هایی بودند که می توان از آن ها برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون استفاده کرد. روش های متعدد دیگر نیز در این خصوص وجود دارد. برای مثال می توان به اتصال از طریق فناوری WIDI اشاره کرد. از طرفی اتصال از طریق بلوتوث روش دیگری است که می توان از آن بهره برد. استفاده از برنامه نیز روش دیگری است که به عنوان اتصال بی سیم می توان از آن بهره برد.

البته که در این روش باید تلویزیون اسمارت باشد و این برنامه روی آن نصب شود. یکی از این برنامه ها، برنامه پلکس است که می توان از آن برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون بهره برد. اتصال از طریق دانگل پخش کننده گوگل، اتصال از طریق استیم لینک و … روش های متعدد دیگری است که می توان برای اتصال لپ تاپ های مختلف به تلویزیون استفاده کرد.

کدام روش برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون بهتر است ؟

حال که روش های متعدد اتصال لپ تاپ به تلویزیون را بررسی کردیم، سوال این جاست که کدام روش می تواند بهترین شیوه برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون محسوب شود؟ انتخاب روش بهتر باید ابتدا بر اساس امکانات، نوع سیستم و تلویزیون مورد استفاده و در نهایت موقعیت مکانی و زمانی صورت بگیرد. اتصال با کابل می تواند روشی ساده برای اتصال باشد ولی در عین حال نمی توان در فاصله های دورتر کار اتصال را انجام داد. روش های بی سیم نیز به تجهیزات بیش تری نیاز دارد.

روش های مبتنی بر فناوری های پیشرفته تر نیز باید برای دستگاه های اسمارت استفاده شود. بنابراین انتخاب روش بهتر اتصال لپ تاپ به تلویزیون، به خود کاربر بستگی دارد. گاهی نیز ممکن است برخی مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری در این اتصال اختلال ایجاد کند و به تعمیرات تخصصی لپ تاپ نیاز باشد. برای مثال خرابی نمایشگر لپ تاپ و نیاز به تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ. مرکز سخت افزار ایران می تواند برای طیف وسیع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، راه کار های مناسبی را ارائه دهد.

4.6/5 (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

5 − 1 =