اشتراک گذاری

آموزش نحوه حذف تبلیغات در فایرفاکس ویندوز

تبلیغات بخش مهمی از فرایند کار با اینترنت و استفاده از مرورگرهایی مانند فایرفاکس ویندوز یا کروم و … است. اما این تبلیغات گاهی واقعا آزاردهنده هستند و تعداد بالای آنها می تواند حوصله سربر باشد. قطعا اکثر ما در زمان استفاده از فایرفاکس در ویندوز از دست تبلیغات زیادی که در آن پخش می شود کلافه شده ایم. اگر برای شما هم چنین است می توانید با روش های حذف تبلیغات در فایرفاکس ویندوز از دست این تبلیغات مزاحم راحت شوید. در واقع با روش ها و برنامه های مخصوصی که وجود دارد شما این تبلیغات را مسدود می کنید تا دیگر در زمان استفاده از فایرفاکس برای شما مشکل ساز نشوند. می توان غیر فعال کردن تبلیغات فایرفاکس در ویندوز را از چند طریق انجام داد. در این آموزش با ما همراه باشید تا نحوه حذف تبلیغات در فایرفاکس ویندوز را به شما آموزش دهیم.

آموزش نحوه حذف تبلیغات در فایرفاکس ویندوز

روش های حذف تبلیغات در فایرفاکس ویندوز

همانطور که گفته شد شما می توانید از چند طریق تبلیغات فایرفاکس ویندوز را مسدود کنید. در روش اول شما می توانید با استفاده از نرم افزارها و برنامه های ادبلاکر از دست این تبلیغات راحت شوید. اما راهکار دیگری هم وجود دارد که می توان بدون نیاز به هیچ برنامه ای و به صورت تنظیمات دستی تبلیغات را مسدود کرد. در ادامه هر یک از این روش ها را بیشتر بررسی می کنیم.

استفاده از نرم افزارهای مسدود کننده تبلیغات

اولین روش که قطعا ساده ترین و راحت ترین روش هم هست استفاده از یک برنامه ادبلاکر است. افزونه های ضد تبلیغات در واقع برنامه های سبک و کوچکی هستند که می توان آنها را در قالب یک افزونه روی برنامه اصلی که همان فایرفاکس است نصب کرد. با نصب این افزونه روی برنامه اصلی یک قابلیت به آن اضافه می شود که همان حذف تبلیغات در فایرفاکس ویندوز است. در حالت عادی فایرفاکس قادر نیست تبلیغات را مسدود کند و این کار به یک برنامه جانبی نیاز دارد. ادبلاکرهایی مانند برنامه AdBlocker Ultimate می تواند این قابلیت را به فایرفاکس اضافه کند. با نصب این برنامه روی فایرفاکس تبلیغات مزاحم مسدود می شوند و دیگر به هیچ عنوان برای شما نمایش داده نمی شوند. فایرفاکس افزونه های تایید شده زیادی دارد که می توان از آنها برای غیر فعال کردن تبلیغات فایرفاکس استفاده کرد. از دیگر برنامه هایی که می توان از آنها استفاده کرد می توان به برنامه FlashBlock و اکستنشن NoScript اشاره کرد.

نرم افزار مسدود کننده تبلیغات فایرفاکس

روش دوم مسدود کردن تبلیغات در فایرفاکس ویندوز

روش بعدی یک روش دستی است که شما با انجام یک سری تنظیمات درجه محافظت را افزایش می دهید و در این روش به هیچ برنامه ای هم نیاز نیست. در واقع شما در این روش به صورت دستی و با انجام یک سری تنظیمات در فایرفاکس تبلیغات را مسدود می کنید. این گزینه در واقع Tracking Protection یا سیستم حفاظت ردگیری نام دارد که در بخش تنظیمات فایرفاکس می توان به آن دسترسی یافت. اگر روی منوی سه نقطه فایرفاکس در سمت راست بالای صفحه بزنید، می توانید وارد بخش OPTION و سپس Privacy And Security شوید. 

چگونه تبلیغات فایرفاکس را مسدود کنیم؟

حال در این پنجره به سمت پاییت بروید و گزینه Tracking Protection را روی حالت ALWAYS قرار دهید. به این ترتیب با فعال شدن قابلیت حفاظت ردگیری روی همه وب سایت ها می توانید تبلیغات آنها را مسدود کرده و به این طریق حذف تبلیغات در فایرفاکس ویندوز را انجام دهید. در نظر داشته باشید که اگر می خواهید این قابلیت را برای برخی از وب سایت ها فعال نکنید تا به این ترتیب با مسدود کردن تبلیغات شان درآمد آنها هم کم نشود می توانید نام این وب سایت ها را در لیست استثناها قرار داده تا Tracking Protection برای آنها فعال نباشد.

حذف تبلیغات در فایرفاکس ویندوز با Content Blocking

حذف تبلیغات در فایرفاکس ویندوز با Content Blocking

گزینه دیگری هم وجود دارد که می توانید در منوی کشویی فایرفاکس با استفاده از آن تبلیغات را مسدود یا بهتر است بگوییم محدود کنیم. زمانی که روی Content Blocking کلیک کنید پنجره ای باز می شود که در آن سه حالت STANDARD، STRICT و CUSTOM را مشاهده می کنید. با انتخاب هر یک از این گزینه ها حالتی از مسدود کردن تبلیغات را خواهید داشت. با انتخاب گزینه استاندارد شما ردیاب ها را محدود می کنید اما تبلیغات و پاپ آپ ها همچنان برای شما نمایش داده می شود. اگر گزینه Strict را انتخاب کنید ردیاب ها و کوکی های شخص ثالث در تمام پنجره های فایرفاکس را مسدود خواهید کرد. در نهایت با انتخاب گزینه سوم شما تنظیمات فایرفاکس را روی حالت سفارشی قرار می دهید و می توانید از این طریق همه چیز از جمله ردیاب ها، کوکی ها و تبلیغات پاپ آپ را مسدود کنید. فقط باید توجه داشته باشید که مسدود کردن ردیاب ها یا برخی از کوکی ها ممکن است در بارگذاری برخی از وب سایت ها اختلالاتی به وجود آورد و به موجب آن برای از صفحات به درستی بارگذاری نشوند.

مسدود کردن تبلیغات در فایرفاکس ویندوز

مزیت استفاده از نرم افزارهای مسدود کننده تبلیغات

نرم افزارها یا افزونه هایی که می توان از آنها برای حذف تبلیغات در فایرفاکس ویندوز استفاده کرد مزیت هایی علاوه بر مسدود کردن تبلیغات دارند. مهمترین آن این است که کار با آنها راحت بوده و نیاز به انجام تنظیمات به خصوصی نیست. علاوه بر این در اکثر موارد زمانی که از مسدود کننده های تبلیغاتی استفاده می کنید سرعت مرورگر افزایش می یابد و به این ترتیب سرعت بارگذاری وب سایت ها بیشتر می شود. دلیل آن این است که معمولا بارگذاری تبلیغات به نوبه خود می تواند سرعت لودینگ سایت ها را کاهش دهد. علاوه بر این از آنجایی که معمولا شما مشغول به بستن پنجره تبلیغات هستید وقت بیشتری هدر می رود. در نتیجه استفاده از برنامه های مسدود کننده تبلیغات روی ویندوز مزیت های بیشتری نیز دارد.

آیا می توان با حالت وب گردی خصوصی در فایرفاکس تبلیغات را مسدود کرد؟

یک گزینه در فایرفاکس وجود دارد که به آن وب گردی خصوصی می گویند. این مزیت های زیادی دارد که از جمله آن می توان به پنهان کردن فعالیت های آنلاین و ذخیره نشدن کوکی ها و سابقه جست و جو اشاره کرد. اما بر خلاف تصویر این گزینه نمی تواند به حذف تبلیغات در فایرفاکس ویندوز کمک کند و با وجود آن هنوز هم از آگهی ها و تبلیغات سایت ها در امان نیستید.

آنچه در این مقاله در مورد آن صحبت کردیم، یک مشکل ساده است که با روش ساده ای هم حل می شود. اما اگر با مشکلات نرم افزاری جدی تری روبرو شدید، می توانید با دریافت اطلاعات از واحد نرم افزاری تعمیر لپ تاپ مجموعه ما، ایرادات دستگاه خود را رفع کنید. 

5/5 (1 امتیاز)